Bez kategorii

Co stosować na wypadanie włosów

Wypadanie włosów nie jest tylko chorobą osób w starszym wieku. Z kłopotem tymże zmagają się kobiety oraz mężczyźni w dowolnym wieku. Przyczyny wypadania włosów nie są do końca jasne. Czasem jest to wywołane brakiem elementów wzmacniających czy niewłaściwą pielęgnacją, natomiast czasem stanowi symptom dolegliwości. Na szczęście mechanizm wypadania włosów nie jest ostateczny. Co stosować na wypadanie włosów?

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Nie da się pokazać jedynie jednej przyczyny straty włosów. Jednak ta tendencja dokładnie się podnosi, co widzą fryzjerzy, dermatolodzy oraz trycholodzy. Wielokrotnie widzi się taki stan rzeczy z kilku powodów: zaburzeń hormonalnych oraz dolegliwości tarczycy (wielokrotnie wypadanie włosów towarzyszy dolegliwości Hashimoto), zwiększonego stresu, niskiej, niezblilansowanej diety. Włosy wychodzą również przy nadmienionych już wahaniach hormonalnych u pań. Jak w czasie ciąży, podczas karmienia czy oczywiście po ukończonej ciąży oraz skończeniu karmienia piersią.

Co stosować na wypadanie włosów?

Wszystkie niedostatki połączone z drastycznymi dietami, niedożywieniem, niezdrowymi nawykami (palenie tytoniu oraz picie alkoholu) negatywnie działają na własną czuprynę. Trudno natomiast jasno stwierdzić jakiego spośród całego szeregu witamin oraz mikroelementów nam brakuje, więc własna dieta winna być zawsze bogata oraz uzupełniona. W takim wypadku potrzebne są suplementy diety. Odpowiednie efekty zapewnia łykanie witaminy H – biotyny, cynku, witamin z grupy B natomiast również nienasyconych kwasów tłuszczowych, wyciągów ze skrzypu polnego czy pokrzywy. Nie liczmy natomiast od razu na cud, rezultaty widać tylko po 5 – 6 miesiącach.