Dom

Materac dla niemowlaka

Dobór dobrego materaca dla niemowlaka nie jest prostą decyzją. Z racji na to, iż w pierwszych miesiącach życia dziecko szczególnie śpi, tak istotne jest zadbanie o jego komfort oraz odpowiednią jakość snu. Odpowiednie wybranie materaca wspomoże dobry sen oraz zapobiegnie problemom kręgosłupa. Należałoby podkreślić, iż artykuły różnią się formą i produktem, z którego są zrobione. Więc na jaki materac dla niemowlaka się zdecydować i na jakie elementy zwrócić uwagę, by malec spał doskonale?

Produkt zrobienia

Produkt z jakiego zrobiony jest materac dla niemowlaka winien być jak najbardziej delikatny. Winien zapewniać wentylację i być przewiewny. Dzięki czemu dziecko nie będzie pocić się w nocy. Zobacz dobrze skład produktów, z jakich zrobiony jest materacyk i czy nie ma w nim kleju na podstawie rozpuszczalników. Sztuczny klej może wydzielać się pod wpływem wilgotności oraz zatruwać Twojego malca. Odpowiednim doborem są materace z pianki wysokoelastycznej i materace lateksowe, jakie są sprężyste oraz delikatne.

Materac dla niemowlaka: lepszy gryczany lub piankowy?

Dzieciom ponad 9. miesiąca życia można kupować materac o średniej twardości, jaki doskonale komponuje się do ciała, nie przekształca się, nie zapada ani nie uwiera. Na rynku dostępne są różnorodne materace dla dzieci: gryczane, piankowe i z wykonaniem złożonym, np. pianka-kokos, gryka-kokos. Dobrym wyjściem są także materace dwustronne, jakie starczy skierować na drugą stronę, aby zmienić typ podłoża, na jakim śpi dziecko. Odpowiednim doborem dla noworodka jest materac z pianki wysokoelastycznej, wytrzymałej na odkształcenia, elastycznej oraz ekologicznej.