Bez kategorii

Modlitewnik

W myśl reguły, kto z kim przystaje, takim się staje. Św. Ojciec Pio mówił, iż w książkach poszukujemy Boga, jednak właśnie na modlitwie Go znajdujemy. Wiedzieć dużo o kimś nie znaczy znać kogoś. Natomiast nie ma innej możliwości poznania kogoś, jak jedynie spędzanie z tą osobą czasu, natomiast tymczasem modlitwa to bycie z Bogiem. Należałoby pamiętać, iż człowiek został stworzony, by Boga rozumieć, kochać, natomiast po śmierci być z Nim na wieki w niebie. Bez modlitwy, więc czasu przeżywanego z Bogiem nie ma szansy poznawania Go, jak dla pojazdu nie ma szansy podróży bez paliwa. Do tego przyda nam się modlitewnik.

Modlitwa buduje moją więź z Bogiem

Najistotniejsza przesłanka do modlitwy to świadomość, iż jest ona środkiem do tworzenia mojej własnej relacji z Jezusem Chrystusem. Chrześcijaństwo to nie zestaw zasad. To relacja. Bez powątpiewania, Chrystus miał reguły, natomiast nie stajemy się chrześcijanami poprzez przyjęcie zbioru reguł. Stajemy się chrześcijanami przyjmując do własnego życia Jezusa, jaki kocha nas, umarł za nas oraz żyje w nas każdego dnia.

Czemu należałoby mieć w domu modlitewnik katolicki?

Modlitewnik katolicki to książka, jaką winien mieć w domu każdy wierzący chrześcijanin. To oczywiście w tego typu książce możemy, ponieważ znaleźć zarówno te modlitwy chrześcijańskie, jakie należałoby mówić na co dzień, jak również te, jakie dedykowane są na różnorodne możliwości oraz święta. By jak najpełniej umacniać się w wierze należałoby modlić się w wielu intencjach. W modlitewniku dostępne są różnorodne modlitwy okazjonalne, jakie ułatwią nam dojrzewać oraz rosnąć w wierze. Należy podkreślić, iż modlitewnik to książka, w jakiej zamknięte są rzeczywiście istotne oraz niezbędne modlitwy.