Najpopularniejszym rodzajem pomp ciepła jest pompa powietrze-powietrze, która służy do ogrzewania budynku oraz do dostarczania ciepłej wody użytkowej. Zgodnie z konstrukcją może się ona pochwalić niskim zużyciem energii, wysoką wydajnością i sprawnością.
Jeśli chodzi o pompy ciepła montaż Gdynia pokazuje, że instalacja tego typu urządzeń nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, ale wymaga sporo czasu i wysiłku. Istnieje kilka czynników, które wpływają na stopień skomplikowania prac przy instalacji. Jeśli budynek ma trzy lub cztery kondygnacje i jeśli ma dość dużą powierzchnię, należy zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu domu znajduje się wystarczająca ilość miejsca do zainstalowania jednostki pompy ciepła. Jeśli nie ma takiego miejsca, to trzeba będzie dokonać pewnych zmian w budynku, aby je znaleźć.
Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest to, że należy mieć w pobliżu dostęp do sieci elektrycznej oraz dostęp do sieci wodociągowej (w celu napełnienia zbiornika), aby móc od razu rozpocząć pracę nad instalacją. Następnym krokiem będzie wykopanie ziemi pod instalację rur wymiennika ciepła.
Wybierając pompy ciepła montaż Gdynia zwykle obejmuje:
- przeprowadzenie wstępnych oględzin terenu;
- dobór odpowiedniej wielkości pompy ciepła;
- przygotowanie terenu pod instalację urządzenia;
- wybór najlepszej lokalizacji dla pompy ciepła;
- wykopanie ziemi i ułożenie wszystkich rur i kabli;
- wybór odpowiedniego typu pompy ciepła;
- podłączenie wszystkich elementów elektrycznych (pomp, sprężarek i zasilaczy) do grzejników lub wodociągów;
- ustawienie pompy ciepła w celu sprawdzenia jej działania.