Zdrowie i Uroda

Proces zakładania implantów stomatologicznych

Implanty Lublin, mimo że są jednym z bardziej kosztownych zabiegów stomatologicznych jednocześnie należą do grupy najlepszych. Cechują się dużo dłuższą żywotnością w porównaniu do zębów naturalnych, nie występuje na nich próchnica, a także nie są tak kruche jak ich oryginały. Jednak, nie jest to jednoznaczne z brakiem jakiegokolwiek obowiązku dbania o uzębienie z implantów, gdyż takie działanie bardzo szybko spowodować może negatywne skutki.

Jak zakłada się implanty stomatologiczne?

Decydując się na implant w miejsce jednego lub więcej ubytku postawmy na gabinet stomatologiczny cieszący się wyraźnie dobrymi lub bardzo dobrymi ocenami. Jeśli lokalizacja nie stanowi dla nas problemu, warto odwiedzić Lublin, który słynie jako miasto z jedną z najlepszych baz stomatologów w kraju. Oczywiście, lepsza i bardziej znana klinika pociągnie za sobą i większe koszta, ale da nam pewność w postaci gwarancji, iż cały zabieg wykonany zostanie przez najlepszych profesjonalistów. Klasyczny implant zębowy jest po prostu wszczepem imitującym korzeń zęba, który wykonany jest z tytanu. Następnie nakłada się na niego koronę, czyli sztuczną wersję zęba mocowaną na implancie w taki sposób, aby całość pozostała nieruchoma, stała i odporna na nacisk.

Krótki zabieg

Sam zabieg trwa, w zależności od złożoności – do 20 do maksymalnie 40 minut. W jego trakcie stomatolog ma obowiązek wszczepienia określonego implantu, następnie wkręcenia wyżej wspomnianej tytanowej śruby, a na samym końcu zamontowania na tak powstałej podstawie sztucznego zęba w odcieniu dopasowanym do reszty naszego uzębienia. Dzięki temu nie wyróżnia się on na tle innych i bardzo dobrze wtapia w tło.