Zdrowie i Uroda

Zabiegi wyszczuplające uda

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające na uda?

Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające uda dostępne w naszej ofercie działają w sposób kompleksowy, dzięki czemu dodatkowo wygładzają i upiększają nogi. Ich specyfika bazuje na nowoczesnych technologiach, które powalają na przywrócenie skórze dolnych kończyn estetycznego wyglądu oraz nadanie jej blasku. Wybór zabiegów w naszym gabinecie medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic jest bardzo szeroki, większość z nich wyróżnia się szczególną efektywnością.

Embody

Embody jest innowacyjnym urządzeniem marki BTL, przeznaczonym do modelowania sylwetki. Za jego pomocą można nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale też stymulować wzrost mięśni. Procedura wykorzystująca ten system jest bezbolesna i bezinwazyjna, a przy tym pozwala na efektywne ujędrnienie, zliftingowanie i wyrzeźbienie ud. Urządzenie Embody opiera się na nowoczesnych metoda modelowania, ponieważ pracuje w systemie HIFEM (High-Intensity Focused ElectroMagnetic Technology) – technologii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności. Zabieg z jego użyciem polega na selektywnym wywoływaniu supramaksymalnych skurczy mięśni, które są następnie podtrzymywane przez wiele sekund. Rezultatem jest pobudzenie wzrostu włókien kolagenowych i poprawa struktury tkanki mięśniowej, ze względu na utworzenie nowych białek. Technologia ta oddziałuje intensywniej niż trening, ponieważ jedna sesja zabiegowa pozwala na wywołanie nawet 20 tys. selektywnych skurczów. Sygnały te trafiają bezpośrednio do obwodów nerwowych, a ich siła przekracza maksymalny skurcz dobrowolny (MVC) wywoływany fizjologicznie. Podobnego efektu nie da się osiągnąć samodzielnie, zwłaszcza w przypadku osłabionych mięśni. Technologia HIFEM pozwala na ich wzmocnienie, przez co ułatwia też późniejsze treningi ud. Wywołanie skurczu wymaga dużej energii, dlatego w tracie zabiegu Embody mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego. Rezultatem jest bardzo silna reakcja organizmu, która prowadzi do wywołania zintensyfikowanej lipolizy. Zwiększenie ilości wolnych kwasów tłuszczowych FFA na skutek wzrostu przepływu krwi w tkance tłuszczowej sprawia, że następuje efektywny rozpad komórek tłuszczowych z adipocytów. Po uwolnieniu są naturalnie metabolizowane przez organizm, a następnie wydalane.

Kriolipoliza Coolshaping 2

Coolshaping 2 jest rozwiązaniem zalecanym wówczas, gdy mimo regularnego uprawiania aktywności fizycznej i stosowania prawidłowej diety występują problemy z wyszczupleniem ud. Zabieg ten opiera się bowiem na kriolipolizie, która pozwala na zredukowanie nadmiernie nagromadzonej miejscowej tkanki tłuszczowej poprzez jej chłodzenie i mrożenie. W urządzeniu Coolshaping 2 stosowany jest specjalny system, który działa synergicznie. Nie tylko zamraża tkankę tłuszczową, ale też zasysa ją w trybie pulsacyjnym oraz dodatkowo zapewnia oddziaływanie światłem czerwonym LED. Technologie te pozwalają na uzyskanie lepszej absorpcji niskiej temperatury przez tkanki, podnosząc jednocześnie komfort zabiegu, wspomagając procesy metaboliczne oraz ograniczając zaczerwienienie. Poprawie ulega też elastyczność skóry ud. Zabieg ten przeznaczony jest do redukcji tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo, dlatego nie zmniejsza wagi i nie leczy otyłości. Sama procedura nie wymaga znieczulenia, a skóra zabezpieczana jest jedynie przed odmrożeniem za pomocą aplikatora Coolpad ze specjalną substancją. Próżnia wewnątrz głowicy odpowiada za pobieranie fałdu tłuszczowo-skórnego, co wywołuje uczucie silnego zasysania. Przez pierwsze minuty zabiegu pacjent może też odczuwać kłucie, mrowienie i zimno, jednak stopniowo dyskomfort spowodowany intensywnym chłodzeniem i drętwieniem tkanek maleje. Temperaturę pracy i siłę zassania tkanek dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg trwa około 45 minut, zależnie od intensywności redukcji tkanki tłuszczowej oraz rozmiaru obszaru zabiegowego. Aplikatory Coolshaping 2 występują w kilku wariantach, dobieranych do konkretnych lokalizacji.