Biznes

W jaki sposób możemy podzielić akumulatory do łodzi? Sprawdźmy to

Na pewno temat, jakim jest akumulator do łodzi może zaciekawić wiele osób. Musimy przyznać, że mówi się o tym niewiele. Sporo osób zastanawia się, który akumulator do łodzi wybrać. Aby dokonać wyboru, powinniśmy podzielić sobie akumulatory dostępne na rynku. Najlepszym podziałem, będzie podział z uwagi na użytą technologię.

Wyróżniamy akumulatory tradycyjne. W nich elektrolit ma formę cieszy, który składa się w trzydziestu sześciu procentach z siarkowego kwasu i w sześćdziesięciu czterech procent z wody. Tego typu akumulatory znane są od dziesięcioleci. Jednak wyróżniają się znacznie mniejszą wydajnością niż ich znacznie nowsze odpowiedniki.

Drugi rodzaj akumulatorów to akumulatory żelowe. W takim przypadku do elektrolitu w postaci cieczy jest dodawany żel krzemionkowy zagęszczający. Unieruchamia on elektrolit. Tego efektem jest odporność na rozładowanie oraz więcej energii dostępnej. Takowy akumulator jest na pewno najlepszą receptą dla wolnych, lecz rozładowań głębokich (poborów prądu).

Ostatni rodzaj akumulatorów to AGM. W tym rodzaju akumulatora, separator polietylenowy zastąpiony został włóknem chłonnym szklanym, które pochłania elektrolit oraz zatrzymuje go w pobliżu aktywnego materiału płyty. Uzyskuje dzięki temu znacznie wyższy transfer energii oraz ładowanie szybsze. Akumulator także jest znacznie bardziej odporny na wstrząsy oraz przechylenia. Sprawdzi się świetnie jako rozruchowy akumulator lub w dualnym systemie.

Dzięki powyższemu podziałowi będzie nam prościej wybrać konkretny akumulator. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ nie jest to bardzo łatwy wybór.